Eko Zilmatik

Bu projede; okul zili ardunio yardımıyla yer, malzeme ve enerji tasarrufu yapacak şekilde tasarlanmıştır. SD Kart Modülünde yüklü ses dosyaları Arduino programı ile istenen zamanlarda ses yükselticisine gönderiliyor.Yükseltici normalde kapalı olacak, zil çalacağı zaman otomatik olarak açılacaktır. İstiklal marşı düğmesi ile tek hamlede marş çalınacaktır. Ayrıca bir pc bulunduraya gerek kalmayacaktır.
Tanıtım Videosunu izleyiniz

Emanetçi

Okullarda öğrenciler ve resmi sınavlara giren insanlar telefonlarını güvenli bir makinaya parmak izlerini okutarak bırakacaklar ve tekrar parmak izlerini okutarak cihazlarını geri alacaklar. (Parmakizi okuyucu pahalı olduğundan şimdilik keypad kullandık
Makinenin simülasyon videosu aşağıdadır.

Retro Hobi Yüzük Oyunu

Eski zamanların yüzük oyununu yeniden tasarladık. Jeton ile başlatılan oyunda amaç bir dakika içinde yüzüğü yola temas ettirmeden karşıya geçirmek.Okulda çocuklar defalarca oynadılar.Hobi devre sevenler için.

Videoyu izleyiniz..

İlaçmatik

Sürekli ilaç kullanan bireyler, bakıma muhtaç hasta ve yaşlı kişiler için kolaylık sağlamak amacı ile bu çalışma yapılacaktır. İlaçmatik ile ilgili toplumda bir ihtiyaç olmadığını tespit etmek amacı ile anket çalışması yapılmaktadır. Anket çalışması hem ihtiyaç gerekliliğini tespit etmek hem de makinanın özelliklerini belirlemek için yol gösterici olacaktır.

Can Bileziği

Günümüz toplumsal yaşamında özellikle son dönemlerde ülkemizde en büyük sorunlarından biri Kadına Şiddet ve Kadın cinayetleridir. Son dönemde bu tür vakalarda ciddi bir atrış meydana gelmiştir. Bu cinayetlerin nasıl önleneceği konusunda her ne kadar hukuki çalışmalar yapılsa da yetersiz kalmaktadır. Önleyici tedbirler caydırıcı olmamakta ve uzaklaştırma almış bir çok kişi bunu hiçe sayarak eşlerine karşı suç işlemişlerdir. Bizim bu konuya yaklaşımımız tümüyle bireyi suçu işleme aşamasında durdurmaktır. Çünkü maalesef topmlumumuzda erkekler kadınları kendi malları gibi görmekte onu bir namus meselesi saymakta böylelikle onlara zarar verme hatta onları öldürme hakkını kendilerinde görmektedirler. Dolayısı ile hiç bir hukuki önleyici tedbir yada cezalar bu tür cinayetlere engel olamamaktadır. İşte bu noktada yapılması gereken tek şey suçu işlemek üzere olan şahsı suç anından hemen önce etkisiz hale getirmektir.

Levent

Anasınıfı ve ilköğretim kademesindeki öğrencilere kodlama ve robot geliştirmeyi sevdirmek için geliştirdiğimiz Yerli Bir kahraman "Levent" ile çocuklarımız eğlenirken öğrenecekler.

Görevli Öğrenciler

 1. Mehmet Ali GÜMÜŞ
 2. Muhammet Erbay
 3. Esra Demirdelen
 4. Hatice Büşra Kottaş
 5. Süleyman Emre
 6. Muhittin Muhittin
 7. Mahmut Yılmaz
 8. Rasim Torun
 9. Can KOÇ
 10. Can AVCI
 11. Barış TOPRAK
 12. Mehmet TÜRKMEN
 13. Not: Proje ekipleri belirlendikten sonra her takım kendi seçeceği bir ismi takım adı olarak belirleyebilir.

1- 2020-2021 GençBizz Lise Girişimcilik Programı Başladı!

Detaylar için tıklayınız

2- Yapay Zeka ile TJBOT’u Kodla!

IBM ve TTGV ortaklığında hayata geçirilen proje öncelikle lise öğretmenlerinin profesyonel ve teknik becerilerinin gelişimine yönelik keyifli ve öğretici bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

Öğretmenlerin çağın profesyonel ve teknik becerilerine dair farkındalıklarının artması amacıyla uygulanan Yapay Zeka ile TJBOT’u Kodla projesi lise öğretmenlerinin kullanımına açıldı.  IBM’in Open P-Tech platformu üzerinden katılımın sağlandığı bu projede öğretmenlerimiz ilk aşamada,

 • Nesnelerin İnterneti Nedir? 
 • Yapay Zeka Nedir?
 • Uygulamada Yapay Zeka
 • Bulut Bilişim Nedir?
 • Bulut Bilişim Nasıl Kullanılır?
 • Building Robots with TJBotgibi temel eğitimleri alma şansına sahip olacaklar.

Başvuru yapacak katılımcılarda aranan kriterler:
- Devlet lisesinde öğretmen olmak
- Bilişim alanında temel bilgi ve beceriye sahip olmak
- Yapay zekaya ilgili olmak

Proje kapsamında Open P-Tech platformunda 30 Kasım 2020 tarihine kadar temel eğitimleri başarıyla tamamlayan ve öğrenmeye devam etmek isteyen lise öğretmenleri arasından 200 öğretmene, proje geliştirebilmeleri için TJBOT Robotu hediye edilecektir.

Başvuru için tıklayınız

Web hosting by Somee.com